kac a kroplówki witaminowe

Czym jest kac i jak go zwalczyć?

W Polsce spożycie alkoholu jest powszechne. Nie ma w tym nic złego, dopóki nie przesadzamy. Współczesna medycyna przychodzi z pomocą każdemu, komu zdarzyło się przeholować – gdy dopadnie nas kac, możemy przebierać w farmaceutykach mających nam pomóc go zwalczyć. Zdecydowanie najwyższą skuteczność w walce z kacem wykazują kroplówki witaminowe.

Kroplówki witaminowe Gdynia. Jak alkohol działa na organizm?

Alkohol etylowy jest silnie działającą substancją psychoaktywną. Etanol oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, początkowo wywołując przyjemną euforię. Większa ilość spożytego alkoholu skutkuje zaburzeniami świadomości i funkcji poznawczych oraz zmianami nastroju. W skrajnych przypadkach nadmierne spożycie etanolu kończy się śmiercią. Trzeba też pamiętać, że jest to substancja bardzo mocno uzależniająca.

Spożycie alkoholu pociąga za sobą szereg skutków:

  • dochodzi do hiperglikemii, czyli znacznego obniżenia poziomu glukozy we krwi. Efekt ten spowodowany jest zaburzeniami pracy wątroby;
  • mają miejsce zaburzenia biochemiczne w postaci obniżenia poziomu elektrolitów – potasu, wapnia, magnezu, fosforanów, które zostają wypłukiwane z organizmu;
  • mogą rozwijać się zaburzenia psychiczne, związane z przyspieszonym przyjmowaniem alkoholu przez tkankę mózgową;
  • pojawiają się zaburzenia ruchowe i somatyczne.

Skutkiem tych oddziaływań jest rozwinięcie się zespołu nieprzyjemnych objawów – kaca. Jego objawy to ból głowy, zawroty głowy i problemy z równowagą, wzmożone pragnienie, osłabienie organizmu, nudności i wymioty, światłowstręt, biegunka i inne nieprzyjemne dolegliwości.

Kroplówki witaminowe – skuteczne odtrucie alkoholowe

Najskuteczniejszą i najszybszą metodą walki z kacem jest odtrucie alkoholowe. Jej działanie jest kompleksowe, a dzięki temu, że dostaje się wprost do krwioobiegu – błyskawiczne.

Kroplówka Gdynia na kaca przede wszystkim sprzyja nawodnieniu organizmu. Dostarcza niezbędnej glukozy, zwalczając hipoglikemię. W składzie znajdują się także cenne elektrolity, które przywracają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Prócz substancji takich jak magnez, potas i wapń jest to ornityna, witamina C, kwas alfa-liponowy, witamina E oraz witaminy z grupy B.

Ogromnym udogodnieniem dla klientów jest możliwość wykonania zabiegu w domu. Wystarczy skontaktować się z kliniką i zamówić produkt najbardziej spełniający oczekiwania – w ofercie jest kilka różnych preparatów. Kroplówka podawana jest przez wykwalifikowany personel medyczny, z zachowaniem standardów ambulatoryjnych.

Dodaj komentarz