Jakie dodatki dobrać do granatowego garnituru?

Dużą popularnością wśród mężczyzn w różnym wieku cieszą się mniej lub bardziej formalne garnitury w różnorodnych odcieniach granatu. Kolor ten jest bardzo uniwersalny i łatwo dobrać dodatki do tej części stylizacji, aby uzyskać spójną całość. Większość mężczyzn uważa, że formalny ubiór bez krawata to modowa wpadka. To prawda, jednak niedocenianym dodatkiem jest poszetka. Czyni ona strój jeszcze bardziej szykownym i eleganckim. Jak zatem dobrać krawat i poszetkę do granatowego garnituru?

Jak dobrać krawat do granatowego garnituru?

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest założenie do granatowej marynarki jasnej koszuli i ciemnego krawata. Powinien on być również dopasowany do poszetki, paska do spodni i butów. Tu należy zadbać o to, by elementy te stanowiły spójną całość stylistyczną. Wybierając krawat i dbając o jego prawidłowe zawiązanie należy sprawdzić, czy nie jest za długi lub za krótki. W takiej sytuacji nie będzie on ozdobą całej stylizacji, a stanie się Elementem wyglądającym bardzo nieestetycznie. W praktyce końcówka zawiązanego krawata powinna sięgać do połowy paska od spodni.

Jak dobrać poszetkę do krawata?

Wybierając poszetkę należy mieć na uwadze prawidłowe dobranie jej do krawata. Oba dodatki nie mogą być ozdobione tym samym wzorem. Źle widziane jest także wykonanie z tego samego materiału. Dodatki muszą za to mieć ten sam kolor lub uzupełniać się wzajemnie. Do granatowego garnituru dobrze sprawdzi się poszetka w jasnych odcieniach żółtego, pomarańczowego lub czerwonego. Wówczas ożywi całą stylizację, nadając jej indywidualnego charakteru. Tego typu dodatki można zakupić w sklepie internetowym Modini.pl. Duża dostępność produktów pozwoli znaleźć odpowiadające wybranej stylizacji.

Poszetka na ślubie i weselu

Jeśli pan młody zdecyduje się na granatowy, formalny garnitur, doskonałym dodatkiem będzie biała poszetka z jedwabiu, której brzegi obszyte będą w rulonik. Taki dodatek stanie się eleganckim wykończeniem całej stylizacji.

Na większą swobodę mogą sobie pozwolić goście weselni. Oni powinni dobrać poszetkę do granatowego garnituru na zasadzie dopełnienia kolorystycznego lub kontrastu. Najczęściej spotykane wzory to harmonijne kwadraty, eleganckie drobne groszki lub popularny paisley. Jeśli przyjęcie weselne odbywa się na świeżym powietrzu, można zdecydować się na wybranie poszetki z motywami kwiatowymi. Taki dodatek powinien pasować do stylizacji i podobać się ubierającemu go mężczyźnie.

Dodaj komentarz