tynki maszynowe

Tynk ręczny a tynk maszynowy – czym się charakteryzują?

Jeszcze nie tak dawno temu, aby otynkować ściany oraz sufity, należało skorzystać z techniki ręcznej, podczas której wykorzystywano np. betoniarkę. Na tę chwilę, metoda ta jest wypierana przez spopularyzowane na rynku tynki maszynowe, które ułatwiają pracę, oszczędzają czas oraz pieniądze. Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z tynków maszynowych? Czym różni się tynk ręczny od maszynowego?

Tynk ręczny a tynk maszynowy

Tynki maszynowe gipsowe oraz cementowo – wapienne to przede wszystkim wysoka jakość, nowoczesność oraz efektywność, która zyskuje coraz większe rzesze klientów indywidualnych oraz firm działających nie tylko na terenie samego Wrocławia i w okolicznych miejscowościach, lecz także na obszarze całego Dolnego Śląska. Tynki Wrocław to gwarancja profesjonalności i dobrze wykonanej pracy. Czym różni się jednak od tradycyjnej techniki?

Główną różnicą między tynkiem maszynowym a ręcznym jest sam sposób kładzenia tynku na ścianę, bowiem proces wygładzania przebiega bardzo podobnie. W przypadku klasycznej metody ręcznej, po oczyszczeniu podłoży ze wszystkich zabrudzeń i po zabezpieczeniu gniazdek elektrycznych, przewodów i okien, rozrabiamy tynk z wodą np. we wiadrze budowlanym, do konsystencji, która nie jest ani zbyt płynna ani zbyt zbita w jednolitą, twardą masę. Gotowy budulec nakładamy na ścianę za pomocą packi, a następnie rozprowadzamy po całej jej powierzchni, ruchami wygładzającymi, tak by w konsekwencji uzyskać gładki efekt. Ręczne tynkowanie jest czasochłonne i wymagające sporych nakładów pracy i czasu. Tynkowanie maszynowe zabiera o wiele mniej czasu i energii, ponieważ mieszanka tynku oraz wody zostaje zmieszana ze sobą w agregacie, po czym przy użyciu specjalnego pistoletu, nanoszona jest na ściany i sufity. Ogromne znaczenie ma to w przypadku dużych powierzchni, ze względu na samą szybkość wykonywanej dziennie roboty oraz końcowej ceny. Metoda ta jest mniej opłacalna od tynku ręcznego, gdy mamy do otynkowania niewielkie pomieszczenia.

Dodaj komentarz